Havacılık ve Uzay

Uydu İtki Sistemi Yakıt Tankı 

İZOREEL Kompozit, TÜRKSAT 6A Elektrikli İtki Altsistemi Ksenon Yakit Tankı'nın Geliştirme, Üretim ve Test Aşamalarını başarıyla gerçekleştirmiştir.  Ksenon Yakıt Tankı tüm aşamaları  ECSS-Avrupa Uzay Standardına uygun olarak gerçekleştirilmiştir. İZOREEL ve TÜBİTAK UZAY Tasarım, Analiz, Üretim ve Test çalışmalarını uluslararası bir yayında bildirmişlerdir. 

Beril Akin, Mert Akin, Banu Çiçek Aydın, Suat Ontaç, Muzaffer Çetin, Yusuf Yurttaş “Design, Analysis and Manufacture of Composite Overwrapped Xenon Propellant Tank”, 35th International Electric Propulsion Conference, Georgia Institute of Technology, Atlanta Georgia USA, October 8 – 12, 2017.

Kompozit Yapısal Çubuk

İletişim uyduları, malzeme teknolojisin ön planda olduğu alanlardır. İZOREEL'in TÜBİTAK UZAY için özel olarak geliştirmiş ve üretmiş olduğu kompozit yapısal çubuklar, ekipman ve sistem seviyesi testlerini başarıyla geçmiştir. 

Küresel Kompozit Basınçlı Tanklar

İZOREEL, 2021 yılı itibari ile Küresel Kompozit Basınçlı Tank Geliştirme sürecini başlatmıştır. Bu kapsamda, roket itki sistemleri ve haberleşme uydularında kullanılabilecek ideal geometriye sahip küresel kompozit basınçlı tankların çalışmaları yapılmaktadır.