Su Arıtma ve Kimya

 

Uzun Ömürlü ve Dayanıklı Sistemler

Su arıtma sistemleri ve kimya prosesleri yüksek derece korozyon ve aşındırıcılar etkisinde kalmaktadır. Paslanmaz çelik malzemeler bu zor şartlarda zamanla korozyona uğramakta ve bakim maliyetlerine neden olmaktadır. Korozyona ve aşındırıcı ortamlara oldukça dayanıklı olan fiber takviyeli kompozitler uzun ömürlü, çeliklere göre daha dayanıklı ve daha hafif yapıdadır. Su arıtma sistemlerinde basta basınçlı kaplar, ters ozmos membran gövdeleri, torba filtre gövdeleri, su yumuşatma tankları; kimya proseslerinde bağlantılar ve borular olmak üzere birçok uygulamada uzun ömürlü sistemler yaratmaktadır.    

Basınçlı Tanklar

Ülkemizde Elyaf Sargi Teknolojisini ilk kullanan firmalardan olan IZOREEL Kompozit, 20 yılın üzerinde tecrübesiyle kompozit basinçli tanklar üzerinde uzmanlaşmıştır.


Su Yumuşatma Tankları

Izotank, 7” ve 22” çap aralığında uluslararası standartlarda, elyaf sarim teknolojisiyle üretilmiş su yumuşatma, filtrasyon ve deiyonizasyon tanklarıdır. Ev ve sanayi uygulamalarında kullanılmaktadır


Ters Ozmos Membran Gövdeleri

Izoline, uluslararası standartlarda FRP (fiber reinforced plastic) ters ozmos su arıtma tankı gövdesidir. Değişik basınç sınıflarında ve 2.5”, 4” ve 8” çaplarında mevcuttur.


Torba Filtre Gövdeleri

Kaplanmış karbonlu çelikten veya paslanmaz çelikten üretilen torba filtreler zamanla korozyona uğramaktadır. IZOREEL Kompozit tarafından özel olarak tasarlanan torba filtreler korozyana dayanıklıdır ve diğerlerine göre daha uzun ömürlüdür.


CTP Borular ve Bağlantılar

Bağlantı elemanları korozif ortamlardan etkilenebilmekte ve yüksek mekanik kuvvetlere maruz kalabilmektedir. Bu nedenle Izoreel Kompozit standartlara uygun çeşitli ölçülerde CTP Boruları ve Bağlantı elemanları ürünlerini geliştirmiştir.