Genel Makina

Makine sektöründeki zorluklar çoğu zaman hafif ancak yüksek dayanıma sahip malzemeleri zorunlu kılmaktadır. Ambalaj makinelerinde baskı kalitesini ve üretim hızını arttıran karbon fiber merdaneler, titreşim makinelerinde çelik yaylara göre daha uzun ömürlü ve çevresel etkilere daha dayanıklı olan kompozit yaprak yaylar, pres makinelerinde kullanılan dayanıklı sıcaklık izolasyon levhaları bunlardan birkaçıdır.


Sıcak Pres ve Kalıp İzolasyon Levhaları 

Izoterm Pres kalıp izolasyon levhaları, makine parçalarını aşırı ısınmaya karşı korumaktadır. Özellikle hidrolik preslerde, pres tablası ve sütunların yani sıra hidrolik akışkanlar da ısınır. Aşırı ısınmış hidrolik akışkan pompa, silindir, valfler ve filtrelerdeki sızdırmazlık elemanlarına zarar vermektedir. Uygulama şartlarına göre dikkatlice seçilmiş bir izolasyon sistemiyle %50-75 oranında enerji tasarrufu sağlar. Izoterm levhalar, pres kalıbı izolasyonlari için mükemmel bir seçenektir.

  • Levhaları

Titreşimli Makina Yaprak Yayları 

Izoflex Yaprak Yaylar, titreşimli ekipmanlar gibi çok tekrarlı yüklemelere maruz makinalardan gelen yüklerin oluşturduğu enerjiyi depo edip, daha sonra açığa çıkararak sistemin düzgün ve emniyetli çalışmasını sağlar.


Vakum Pompa Paletleri 


Matbaa Makineleri ve Merdaneleri 


Karbon şaft, mil ve muhtelif parçalar


Yalıtkan Bağlantı Elemanları 


Kendinden Yağlamalı Yatak Burçları