Demir Çelik

Yüksek Sıcaklıkta Elektrik İzolasyonu

IZOREEL Kompozit İzole Malzemeler, uzun yıllardır demir-çelik sanayi bakim üniteleriyle işbirliği halinde, çeşitli kompozit elektrik izolasyon malzemeleri üretmektedir. 

Standart ürünlere ek olarak, IZOREEL Kompozit demir-çelik sanayinin ihtiyaçlarını yakından tanıyarak gelen teknik resimler doğrultusunda özel üretim imkânları sunmaktadır.

Demir, çelik sektörü elektrikli pota ocakları

  • Elektrik Ark Ocağı
  • İndüksiyon Ocağı
  • Döküm (TVA) Ocağı
  • Pota Ocağı

IZOREEL Kompozit olarak, elektriksel yalıtımında ısıya dayanıklı kompozit komponentlerin özel üretimini sağlamaktayız.


Elektrik Ark Ocağı İzolasyon Levhaları  

Elektrik izolasyonu IZOREEL Kompozit’in temel uzmanlıklarından biridir. Firmamız cam elyaf, cam keçe, pamuklu kumaş, kâğıt ve koton gibi takviye elemanlarının; epoksi, polyester, fenolik, silikon ve melamin gibi reçinelere emdirilerek elektriksel izolasyon levhalari üretmektedir. Bu levhalar kuru ve nemli ortamlarda iyi derecede elektriksel izolasyon (dielektrik) özelliği gösterirler ve aynı zamanda yüksek mukavemet özelliğine sahiptirler. Ayrıca alev ilerletmeme özelliği göstermektedirler.


Elektrik Ark Ocağı İzolasyon Tüpleri

Elektrik ark ocağı izolasyon tüpleri NEMA LI-1 /TS-EN 60893/DIN 7735 standartlarında üretilmektedir. İzolasyon tüpleri 8mm-1000mm çapında 9m boya kadar, müşterilerimizin isteklerine göre istenilen kalınlıkta olabilmektedir.