Firma Profili

 

İZOREEL 1991 yılında İzmir’de REEL Plastik olarak kurulmuş ve 1997 yılında IZOREEL Kompozit Izole Malzemeleri Sanayi olarak ticaret ve limited şirket haline dönüşmüştür.

20 yılı aşkın süredir termoset reçine esaslı tabakalı kompozit malzeme ürünleriyle, özellikle demir-çelik, elektrik, elektromekanik, makine, otomotiv, kimya, arıtma ve tekstil sektörlerine hizmet ederek, Türkiye’nin önde gelen kompozit malzeme üreticilerinden birisi haline gelmiştir. Izoreel Kompozit ayrıca kendi konusunda milli savunma sanayinin ileri gelen partnerlerinden ve Türkiye’de elyaf sargı teknolojisini ilk kullanan, uzman firmalardan biridir.  IZOREEL, süreç içerisinde çeşitli üniversitelerle ve Tübitak ile birlikte yürüttüğü ar-ge projeleriyle inovatif yapısını güçlendirmiş ve sahip olduğu elyaf sargı teknolojisini daha da üst noktalara taşımıştır.

Şirket 2010 yılında Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde 1500m2 kapalı ve 3000m2 açık alana sahip modern üretim tesisine taşınmıştır. Yeni tesisine kavuştuktan sonra ürün çeşitliliği ve kapasitesi artmış, kalite ve standardizasyonu gelişmiş, bu sayede uluslararası alanda çeşitli ülkelere kompozit malzemeler ihraç eden ve uluslararası standartta ürün geliştirme projelerinde çözüm ortağı olarak yer alan bir kuruluş haline gelmiştir.